Додому IT NASA буде збирати космічний сміття за допомогою “ковдри”

NASA буде збирати космічний сміття за допомогою “ковдри”

24
0
NASA буде збирати

Каліфорнійська компанія Aerospace Corporation займається розробкою надтонких космічних апаратів для збору невеликих фрагментів космічного сміття

Передбачається, що готові зонди будуть мати площу близько 10 квадратних метрів і товщину всього в половину людського волоса. Про це повідомляє Space.com.Подібна товщина потрібно, щоб вивести на орбіту кілька десятків або сотень таких “космічних ковдр”. Крім того, передбачається, що при такій товщині подібні апарати буде простіше виготовляти. Кожен апарат буде обволікати уламки космічного сміття і спрямовувати їх в бік Землі. Увійшовши разом з ними в щільні шари атмосфери, апарат буде згоряти.Завдання подібних ковдр – в очищенні найбільш засмічених ділянок космічного простору, де багато невеликих частинок, які неможливо зібрати іншим способом. У разі успішної реалізації проекту такі апарати будуть запускатися на орбіту партіями в десятки штук.Кожен апарат буде володіти кількома сонячними батареями і тонкими паливними контейнерами. Мініатюрний двигун буде направляти зонд до Землі після того, як сміття буде зафіксований в складках матеріалу.Втім, до початку стартів подібної програми розробникам потрібно вирішити ще як мінімум два дуже важливих питання.

Перший – як зробити матеріал максимально міцним, щоб уламки космічного сміття не пошкоджували його, пробиваючи наскрізь, і другий – як зробити апарати досить дешевими, щоб їх виробництво було виправдано. Передбачається, що кожне “космічне ковдру” зможе зібрати на орбіті до 900 грамів космічного сміття.Нагадаємо, що NASA попередили про серйозну небезпеку для людства..

Поділитися

ВАШ КОМЕНТАР

Будь-ласка введіть Ваш коментар!
Please enter your name here