Додому Всі новини Ціни на продукти: в Україні подорожчає хліб

Ціни на продукти: в Україні подорожчає хліб

24
0
Ціни на продукти:

В Україні через посуху врожаю зібрали менше, ніж у минулому році – близько 37 млн тонн зернових.”Найбільший недобір – у Київській та Черкаській областях

Це мінус одна тонна з кожного гектара зернових”, – говорить директор департаменту землеробства та технічної політики в АПК Володимир Топчій, передає “Сьогодні”.Через падіння врожаю підскочили ціни на зовнішньому ринку, де Україна є одним з ключових експортерів зернових. Тому хлібороби продають дорожче пшеницю і всередині країни.Так, у Всеукраїнському аграрному раді прогнозують: у цьому році за тонну пшениці будуть просити близько 180 доларів. Це на 10% дорожче, ніж у минулому році. Відповідно на стільки ж може зрости ціна на хлібну продукцію.”Якщо зерно подорожчає, то, відповідно, буде дорожчати борошно.

А, наприклад, в ціновій політиці на хліб близько 30 – 35% відіграється на борошно.

Тобто, якщо ми будемо бачити подорожчання борошна, це вплине на те, що хліб подорожчає” , – пояснює голова Всеукраїнського аграрного ради Денис Марчук.Прогнозують, що хліб почне дорожчати вже в жовтні-листопаді, в середньому на 50 копійок за буханець.Варто зазначити, що в лютому поточного року в столичних магазинах подорожчав хліб: ціна зросла на 10-15%.Нагадаємо, Володимир Гройсман заявив, що в найближчі тижні в Україні очікується зниження цін на м’ясну продукцію..

Поділитися

ВАШ КОМЕНТАР

Будь-ласка введіть Ваш коментар!
Please enter your name here