Додому Всі новини Ціни на газ: в Україні хочуть змінити методику розрахунку

Ціни на газ: в Україні хочуть змінити методику розрахунку

23
0
Ціни на газ:

Антимонопольний комітет України пропонує Кабінету міністрів України розглянути можливість коригування методики визначення цін на газ для населення з тим, щоб вони розраховувалися з урахуванням середньозважених цін українських газовидобувників.”Розглянути можливість ..

визначення ціни природного газу на рівні середнього значення його вартості у газодобувних підприємств України без додаткових транспортних витрат до західного кордону України і тарифу на вхід в ГТС України на обсяги газу, видобутого в Україні”, – зазначено а прес-релізі в АМКУ.Також АМКУ просить Гройсмана доручити Міністерству енергетики та вугільної промисловості якомога швидше виконати вимоги постанови Кабміну №187 та оприлюднити на своєму сайті інформацію про ціну природного газу в рамках спеціальних зобов’язань.Антимонопольне відомство також пропонує уряду розглянути можливість внесення змін у нормативну базу з тим, щоб виробники теплової енергії змогли купувати газ у альтернативних “Нафтогазу України” постачальників.Як відзначають в прес-службі комітету, такі пропозиції АМКУ виклав у листі на адресу прем’єра від 11 вересня.За інформацією АМКУ, зараз НАК “Нафтогаз України” розсилає виробникам тепла проекти договорів на постачання газу у наступному опалювальному сезоні. У цих документах вказується ціна, яка не була офіційно оприлюднена Кабінетом міністрів України для опалювального сезону.Не згодні в АМКУ і з методикою розрахунку вартості газу, закріпленої тим же постановою Кабміну.

Комітет рекомендує відмовитися від прив’язки ціни до імпортного паритету, а саме – до обліку середньозваженої ціни на німецькому хабі (NCG) з урахуванням транспортування і тарифів на вхід-вихід на західному кордоні країни. Комітет вважає, що застосування цієї схеми призвело до зростання вартості українського газу майже втричі – з 1590 до 4849 гривень за тис.

кубометрів.На думку комітету, такий підхід з боку “Нафтогазу України” може обмежувати права теплопостачальних компаній, а також може призвести до збільшення тарифів для кінцевих споживачів.Як повідомлялося, при укладанні договорів на постачання газу за спеціальним зобов’язаннями (PSO) “Нафтогаз України” повинен керуватися вимогами урядової постанови №187 від 22 березня 2017 року, згідно з яким Міненерговугілля до 1 липня повинна була розрахувати та офіційно оприлюднити ціну на газ для PSO-споживачів на період з 1 жовтня 2017 року по 1 квітня 2018 року. Незважаючи на численні звернення, міністерство досі не виконало вимоги постанови. Раніше писали, коли країна забезпечить себе власним видобутком газу. .

Поділитися

ВАШ КОМЕНТАР

Будь-ласка введіть Ваш коментар!
Please enter your name here