Додому Всі новини Уряд планує виділяти 1 млрд грн в рік на розвиток сільського господарства

Уряд планує виділяти 1 млрд грн в рік на розвиток сільського господарства

20
0
Уряд планує виділяти

На сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів була затверджена концепція розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки

Основними пунктами концепції є стимулювання нарощування обсягів сільгосппродукції з високою доданою вартістю фермерськими господарствами, розвиток фінансових інструментів підтримки фермерства, створення сприятливих умов. При цьому фінансування даних програм передбачено в розмірі 1 млрд грн на рік.

Документ передбачає, що державна фінансова допомога буде надаватися господарств, в користуванні яких знаходиться 100 га землі. Гроші підуть на стимулювання створення нових фермерських господарств, посилення їх конкурентоспроможності, стимулювання розвитку обслуговуючих сільгоспкооперативів, утворених такими господарствами, стимулювання господарств на виробництво органічної продукції і сировини, стимулювання первинної обробки та переробки вирощеної господарством продукції, підтримка розвитку тваринництва у фермерських господарствах, стимулювання розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, технічного та технологічного оновлення фермерських господарств і кооперативів. Крім того, концепція передбачає врегулювання питання придбання у власність земельних ділянок господарствами, а також правового статусу земель колишньої колективної власності, отримання іпотечного кредитування під заставу землі, пріоритетності надання земельних ділянок під садівництво, виноградарство, хмелярство і органічне землеробство. Очікується, що реалізація концепції допоможе збільшити кількість фермерських господарств з оброблюваними землями до 100 га на 10% і збільшити частку фермерських господарств у виробництві валової сільгосппродукції до 12% (зараз оцінюється в 6-8%). Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в рамках земельної реформи пропонується заборонити продаж землі нерезидентами і великим агрохолдингам. .

Поділитися

ВАШ КОМЕНТАР

Будь-ласка введіть Ваш коментар!
Please enter your name here