Додому Полiтика Олександр Кваснєвський: «Україна сьогодні переживає, мабуть, найбільші і стрімкі перетворення за всю...

Олександр Кваснєвський: «Україна сьогодні переживає, мабуть, найбільші і стрімкі перетворення за всю історію існування»

25
0
Олександр Кваснєвський: «Україна

14-16 вересня 2017 року в Києві відбудеться 14-а щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES) «Став світ новим? І що це означає для України?»

У конференції, організованій міжнародним форумом YES у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука візьмуть участь понад 350 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів з 34 країн світу. Цікаво, що відкриття форуму відбудеться у приміщенні столичного Бесарабського ринку.

Останнім часом там у відповідності із світовим трендом стали з’являтися магазинчики з вуличною їжею української, веганскої, близькосхідної та східно-азійської кухонь. Влаштовуючи урочисте відкриття 14-ї щорічної зустрічі на Бессарабці, збудованій у 1912 році, приймаюча сторона вирішила продемонструвати гостям столиці різноманітність, підприємливість і творчий вимір повсякденному житті українців. «Таким чином YES прагне не тільки просувати Україну на політичному рівні, але й демонструвати світові аграрний та урбаністичний потенціал однієї з найчарівніших націй Європи», — стверджують організатори форуму.

Протягом кількох днів в «Мистецькому Арсеналі» проходитимуть пленарні сесії, на яких учасники форуму обговорять глобальні світові проблеми, зокрема зрушення в геополітичному розподілі сил та зміни в економіці. Передбачається, що особливу увагу буде приділено політиці нової американської адміністрації, питань глобальної безпеки, в тому числі комп’ютерної та енергетичної, а також такому негативному явищу, як популізм.

За традицією однією з найважливіших тем чергової зустрічі YES стане Україна та її перспективи в світі. Дискусії будуть присвячені змінам, що відбуваються в країні, і викликам, що стоять перед нею. Реформи в Україні, сприйняття України державами ЄС, можливі варіанти забезпечення національної безпеки країни, шляхи збереження територіальної цілісності, а також конфлікт між лідерами думок і особистими інтересами — на цих ключових темах планують сфокусуватися спікери пленарних сесій. «Україна сьогодні переживає, мабуть, найбільші і стрімкі перетворення за всю історію існування. Проблема в тому, що глобальний світ, до якого вона прагне приєднатися, теж не перебуває у спокої — він стає рухомим і час від часу — непередбачуваним. Чи зможе Україна синхронізуватися з глобальними трансформаціями і стане прикладом для інших країн, що перебувають у стані переходу? Відповідь можна знайти тільки тут, у Києві. І тільки з допомогою глобального погляду на виклики та перспективи, які стоять перед Україною», — сказав голова правління YES, президент Польщі (1995-2005 рр) Александр Квасьнєвський.

Пленарні засідання Ялтинської економічної стратегії завтра, 15 вересня, відкриє президент України Петро Порошенко. Його виступ буде присвячено ролі України в мінливому світі.

Дискусію учасників конференції з главою української держави буде модерувати президент Ради зовнішньої політики Ричард Хаас.

Серед спікерів першого дня форуму: віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович, лауреат Нобелівської премії з економіки Пол Кругман, колишній держсекретар США Джон Керрі, екс-прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, екс-держсекретар США Кондоліза Райс, колишній міністр оборони США Роберт Гейтс, філософ, письменник Бернар-Анрі Леві та інші. На спеціальній сесії виступить відома сербська артистка, перформер Марина Абрамович. .

Поділитися

ВАШ КОМЕНТАР

Будь-ласка введіть Ваш коментар!
Please enter your name here