Додому IT Генетики розкрили секрет виживання північних народів

Генетики розкрили секрет виживання північних народів

17
0
Генетики розкрили секрет

Вчені виявили гени адаптації до холодного клімату

Автори нового дослідження виявили генетичні особливості, які дозволили двом корінним народам Сибіру адаптуватися до суворої погоди.Аналіз ДНК показав, що предки якутів і нганасанов генетично “розійшлися” зі своїми східноазіатських предками від 12 000 до 13 000 років тому. Вчені вважають, що нові популяції сформувались в період після закінчення останньої льодовикової епохи – 10 тисячоліття до н.

е. В цей час льодовики поступово відступали на північ, звільняючи нові території.Згідно з результатами аналізу, нганасаны і якути жили ізольовано один від одного.

При цьому представники обох популяцій регулярно стикалися з труднощами, викликаними суворим кліматом.Геном жителів Сибіру зберіг сліди кількох проявів “ефект пляшкового горлечка” – масштабного скорочення генетичного різноманіття популяції. Вчені вважають, що в деякі моменти жертвами суворих умов могли ставати до 90% представників популяції.Дослідники виділили сім специфічних наборів генів, притаманних корінних народів Сибіру. Три з цих наборів пов’язані з особливостями харчування – наприклад, з засвоєнням жирів. Передбачається, що такі мутації дозволили якута і нганасанам пристосуватися до великої кількості тваринних жирів в раціоні.Інші дослідження підтверджують: у сучасних якутів спостерігаються високі показники основного обміну та порівняно низький рівень ліпідів у крові.Раніше вчені зробили неймовірне відкриття про світ людських емоцій..

Поділитися

ВАШ КОМЕНТАР

Будь-ласка введіть Ваш коментар!
Please enter your name here