Додому IT Вчені зробили сенсаційне відкриття про вікінгів

Вчені зробили сенсаційне відкриття про вікінгів

125
0
Вчені зробили сенсаційне

Угорські вчені заявили, що поляризуючі кристали можуть встановити точне місце розташування Сонця на небі, вкритому хмарами.Дослідження підтверджує гіпотезу по якій такими “сонячними компасами” користувалися вікінги, щоб знайти шлях по морю, передає hronika.info

Скандинавські мореплавці могли точно оцінити висоту Сонця і напрямок, в якому воно знаходилося, незважаючи на товстий шар хмар.Вони використовували прозорий мінерал (ісландський шпат, кальцит, кордієрит і турмалін), який поділяє промінь світла надвоє.

Результати показали, що кальцит дозволяв визначити місце розташування денного світила з найбільшою точністю.Краплі водяної пари в атмосфері Землі заломлюють сонячне світло, розсіюючи його і роблячи поляризованим. В результаті світлим стає все небо, роблячи відрізнити прямі промені Сонця. Крім того, вікінги, ймовірно, використовували мінерали ближче до ранку і під час літнього сонцестояння, коли їх ефективність була найбільшою.Читайте також, в Естонії археологи розкопали скарб епохи вікінгів..

Поділитися

ВАШ КОМЕНТАР

Будь-ласка введіть Ваш коментар!
Please enter your name here